GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tallrikar 5491022
nr 549 1022
Tallrikar
7 st Rörstrand, olika målade motiv med landskapsdräkter, 24.5 cm
Kondition: skada; spricka; repa; nagg eller slitage
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 oktober 2008
kl 16:55:32
25/10 21:56:12
27 okt
TEMA Rörstrand
Rörstrands Porslinsfabrik - Sveriges äldsta konstindustriella företag grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Läs mer om TEMA Rörstrand